1. Загальні положення
1.1. Відповідно до Конституції України громадяни України мають право на працю, тобто на одержання гарантованої роботи з оплатою праці відповідно до її кількості та якості і не нижче встановленого державою мінімального розміру, включаючи право на вибір професії, роду занять і роботи відповідно до покликання, здібностей, професійної підготовки, освіти та з урахуванням суспільних потреб. В закладі дошкільної освіти трудова дисципліна ґрунтується на свідомому виконанні працівниками своїх трудових обов'язків і є необхідною умовою організації ефективної праці і навчального процесу. Трудова дисципліна забезпечується методами переконання та заохочення до сумлінної праці. До порушників дисципліни застосовуються заходи дисциплінарного та громадського впливу.
1.2. Метою цих Правил є визначення обов'язків педагогічних та інших працівників закладів освіти, передбачених нормами, які встановлюють внутрішній розпорядок в навчальних закладах.
1.3. Усі питання, пов'язані із застосуванням правил внутрішнього розпорядку, розв'язує керівник закладу освіти в межах наданих йому повноважень, а у випадках, передбачених діючим законодавством і правилами внутрішнього розпорядку, спільно або за погодженням з трудовим колективом.
2. Порядок прийняття і звільнення працівників
2.1. Громадяни України вільно обирають види діяльності, не заборонені законодавством, а також професію, місце роботи відповідно до свої здібностей.
2.2. При прийнятті на роботу директор закладу зобов'язаний зажадати від особи, що працевлаштовується: подання трудової книжки, оформленої у встановленому порядку, пред'явлення паспорта, диплома або іншого документа про освіту чи професійну підготовку.
2.3. Посади педагогічних працівників заміщуються відповідно до вимог Закону України про освіту, Положення про порядок наймання та звільнення педагогічних працівників закладів освіти, що є у загальнодержавній власності, затвердженого наказом Міносвіти України від 5 серпня 1993 року N 293.
2.4. Працівники закладу та установ освіти можуть працювати за сумісництвом відповідно до чинного законодавства.
2.5. Прийняття на роботу оформляється наказом директора, який оголошується працівнику під розписку.
2.6. На осіб, які працювали понад п'ять днів, ведуться трудові книжки. На тих хто працює за сумісництвом, трудові книжки ведуться за основним місцем роботи. На осіб, які працюють на умовах погодинної оплати, трудова книжка ведеться за умови, якщо ця робота є основною. Трудові книжки працівників зберігаються як документи суворої звітності в закладах і установах освіти. Відповідальність за організацію ведення обліку, зберігання і видачу трудових книжок покладається на директора закладу освіти,
2.7. Приймаючи працівника або переводячи його в установленому порядку на іншу роботу керівник зобов'язаний: - роз'яснити працівникові його права і обов'язки та істотні умови праці, наявність на робочому місті, де він буде працювати; - ознайомити працівника з правилами внутрішнього розпорядку та колективним договором; - визначити працівнику і робоче місце, забезпечити його необхідними для роботи засобами; - проінструктувати працівника з техніки безпеки, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної охорони.
2.8. Розірвання трудового договору з ініціативи директора у випадках, передбачених чинним законодавством. Звільнення педагогічних працівників за результатами атестації, а також у випадках ліквідації закладу освіти, скорочення кількості або штату працівників здійснюється у відповідності з чинним законодавством.
2.9. Директор закладу зобов’язаний в день звільнення видати працівнику належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у відповідності з чинним законодавством. Записи про причини звільнення у трудовій книжці повинні проводитись у відповідності з формулюванням чинного законодавства із посиланням на відповідний пункт, статтю закону. Днем звільнення вважається останній день роботи.
2.10. У зв'язку із змінами в організації роботи ЗДО№40 загального розвитку (зміна режиму роботи, кількості груп, введення нових форм навчання і виховання і т.п) допускається при продовженні роботи за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою зміна істотних умов праці: системи та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та ін. Про це працівник повинен бути повідомлений у письмовій формі не пізніше ніж за два місяці до їх введення (ст. 32 ТК УК). Якщо колишні істотні умови праці не може бути збережено, а працівник не згоден на продовження роботи в нових умовах, то трудовий договір припиняється за пунктом 6 статті 36 ТК УК.
3. Основні обов'язки адміністрації закладу. Директор ЗДО№40 зобов'язана:
3.1. Забезпечити дотримання вимог статуту ЗДО№40 загального розвитку і правил внутрішнього розпорядку.
3.2. Забезпечити необхідні організаційні та економічні умови для проведення навчально-виховного процесу на рівні державних стандартів якості освіти, для ефективної роботи педагогічних та інших працівників закладу відповідно до їхньої спеціальності чи кваліфікації.
3.3. Визначити педагогічним працівникам робочі місця, своєчасно доводити до відома розклад занять, забезпечувати їх необхідними засобами роботи.
3.4. Удосконалювати навчально-виховний процес, впроваджувати в практику кращий досвід роботи, пропозиції педагогічних та інших працівників, спрямовані на поліпшення роботи закладу освіти.
3.5. Організовувати підготовку необхідної кількості педагогічних кадрів, їх атестацію, правове і професійне навчання як у своєму навчальному закладі, так і відповідно до угод в інших навчальних закладах.
3.6. Укладати і розривати угоди з педагогічними працівниками відповідно до чинного законодавства, Закону України "Про освіту" та Положення про порядок наймання і звільнення педагогічних працівників закладу освіти, що є у загальнодержавній власності, затвердженого наказом Міністерства освіти України від 5 серпня 1993 року N 293.
3.7. Доводити до відома педагогічних працівників у кінці навчального року (до надання відпустки) педагогічне навантаження в наступному навчальному році.
3.8. Видавати заробітну плату педагогічним та іншим працівникам у встановлені строки. Надавати відпустки всім працівникам закладу освіти відповідно до графіка відпусток.
3.9. Забезпечити умови техніки безпеки, виробничої санітарії, належне технічне обладнання всіх робочих місць, створювати здорові та безпечні умови праці, необхідні для виконання працівниками трудових обов'язків.
3.10. Дотримуватись чинного законодавства, активно використовувати засоби щодо вдосконалення управління, зміцнення трудової дисципліни. 3.11. Здійснювати контроль за якістю виховно-освітнього процесу, виконанням освітніх програм, організовувати харчування дітей дошкільного віку. 3.12. Своєчасно розглядати пропозиції працівників, направлені на поліпшення роботи ЗДО№40 загального розвитку, підтримувати і заохочувати кращих працівників.
3.13. Забезпечувати належне утримання приміщення, опалення, освітлення, вентиляції, обладнання.
4. Основні права та обов'язки працівників Педагогічні працівники мають право на:
4.1. Захист професійної честі, гідності.
4.2 . Визначати на свій розсуд темпи проходження того або іншого з розділів програми.
4.2 . На повагу і ввічливе ставлення з боку директора, дітей і батьків.
4.4.Звертатися при необхідності до батьків для посилення контролю з їх сторони за поведінкою і розвитком дітей.
4.5. На роботу за сумісництвом
4.6. Вільний вибір форм, методів, засобів навчання, виявлення педагогічної ініціативи;
4.7. Індивідуальну педагогічну діяльність.
4.8. Участь у громадському самоврядуванні.
4.9. Користування подовженою оплачуваною відпусткою.
4.10. Підвищення кваліфікації, перепідготовку, вільний вибір змісту, програм, форм навчання, організацій та установ, які здійснюють підвищення кваліфікації і перепідготовку. Працівники ЗДО №40 загального розвитку зобов'язані:
4.11. Виконувати правила внутрішнього трудового розпорядку ЗДО, відповідні посадові інструкції.
4.12. Працювати сумлінно, дотримувати дисципліну праці, своєчасно і точно виконувати розпорядження адміністрації, не відволікати інших працівників від виконання їх трудових обов'язків.
4.13. Виконувати вимоги з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії, протипожежної безпеки, передбачені відповідними правилами та інструкціями, про всі випадки травматизму негайно повідомляти роботодавця.
4.14. Берегти обладнання, інвентар, матеріали, навчальні посібники тощо; виховувати у дітей дошкільного віку бережливе ставлення до майна навчально-виховного закладу.
4.15. Проходити у встановлені терміни медичний огляд, дотримувати санітарні норми і правила, гігієну праці.
4.16. Проявляти турботу про вихованців ЗДО, бути уважними, враховувати індивідуальні особливості дітей.
4.17. Дотримувати етичні норми поведінки є колективі, бути уважними і доброзичливими в спілкуванні з батьками вихованців ЗДО.
4.18. Своєчасно заповнювати та акуратно вести встановлену номенклатурою закладу документацію Вихователі ЗДО№40 загального розвитку зобов'язані:
4.19. Строго дотримувати трудову дисципліну (виконувати п. 4.11-4.18),
4.20. Забезпечувати умови для засвоєння вихованцями навчальних програм на рівні обов'язкових державних вимог, сприяти розвиткові здібностей дітей.
4.21. Нести відповідальність за життя, фізичне і психічне здоров'я дитини, забезпечувати охорону життя і здоров'я дітей, дотримувати санітарні правила, відповідати за виховання і навчання дітей, виконувати вимоги медперсоналу пов'язані з охороною і зміцненням здоров'я дітей, чітко стежити за виконанням інструкцій про охорону життя і здоров'я дітей в приміщеннях дошкільної установи і на дитячому майданчику.
4.22. Співпрацювати з батьками дитини з питань виховання і навчання, проводити батьківські збори, консультації, засідання батьківського комітету, відвідувати дітей вдома, поважати батьків, бачити в них партнерів.
4.23. Стежити за відвідуванням дітей своєї групи, своєчасно повідомляти про відсутніх дітей старшу медсестру, директора.
4.24. Неухильно виконувати режим дня, наперед ретельно готуватися до занять, розробляти педагогічні посібники, дидактичні ігри, в роботі з дітьми використовувати новітні технології.
4.25. Брати участь в роботі педагогічних рад ЗДО, вивчати педагогічну літературу, знайомитися з досвідом роботи інших вихователів.
4.26. Вести роботу в методичному кабінеті, готувати виставки, каталоги, підбирати методичний матеріал для практичної роботи з дітьми, оформляти наочну педагогічну агітацію, стенди.
4.27. Спільно з музичним та художнім керівником готувати розваги, свята, брати участь в святковому оформленні закладу.
4.28. Чітко планувати свою навчально-виховну діяльність, тримати роботодавця в курсі своїх планів, дотримувати правила і режим ведення документації.
4.29. Поважати дитину, як особистість, вивчати її індивідуальні особливості, знати схильності і особливості характеру, допомагати в становленні і розвитку як особистості.
4.30. Захищати дітей від будь-яких форм фізичного або психічного насильства, інших шкідливих звичок.
4.31.З метою запобігання поширенню коронавірусної хвороби (СОVID-19) всім учасникам освітнього процесу необхідно дотримуватися протиепідеміологічних вимог і рекомендацій Міністерства освіти і науки України щодо особливостей організації освітнього процесу в закладах освіти під час карантину.
4.32.В межах робочого часу, визначеного графіком, працівники закладу мають виконувати свої професійні обов’язки, організовувати та проводити, за розпорядженням керівника, освітній процес, складати або корегувати плани професійного розвитку та самоосвіти, розробляти конспекти занять відповідно до освітньої програми тощо
4.33.В умовах карантину налагоджувати тісну взаємодію із батьками вихованців. Зазначену комунікацію можна організувати за допомогою онлайн-конференцій, спілкування у групах в соціальних мережах, мобільних додатках, за допомогою електронної пошти тощо.
4.34.Розглянути можливість проведення онлайн-занять з дітьми за допомогою дистанційних технологій в режимі реального часу або надсилати їх запис батькам вихованців чи розміщувати на вебсайті закладу .
5. Робочий час і його використання
5.1. Для працівників ЗДО№40 загального розвитку встановлюється п'ятиденний робочий тиждень з двома вихідними днями - субота та неділя. Тривалість робочого дня (зміни) для вихователів визначається з розрахунку 36 годин на тиждень.
5.2. ЗДО працює з 7.00 до 7.00
5.3. Вихователі ЗДО повинні приходити на роботу за 10 хвилин до початку робочого дня. В кінці дня вихователі зобов'язані проводити дітей в роздягальню і прослідкувати за відходом дітей додому у супроводі батьків (родичів), а дітей, які залишаються ночувати передати нічному помічнику вихователя.
5.4. Тривалість робочого дня для керівного, адміністративно-господарського, обслуговуючого персоналу визначається з розрахунку 40-годинного робочого тижня відповідно до графіка змінності. Графіки роботи затверджуються директором ЗДО і передбачають час початку і закінчення роботи. Графіки оголошуються працівнику під підпис і вивішуються на видному місці не пізніше чим за один місяць до їх введення в дію. Працівники мають право також на короткотермінові перерви санітарно-гігієнічного призначення.
5.5. В межах робочого дня педагогічні працівники закладу освіти повинні використати всі види навчально-виховної роботи відповідно до посади та навчального плану. 5.6. У разі нез'явлення на роботу по хворобі працівник зобов'язаний за наявності такої можливості сповістити роботодавця якомога раніше, а також надати листок тимчасової непрацездатності в перший день виходу на роботу.
5.6. При відсутності педагога або іншого працівника закладу освіти директор зобов'язаний терміново вжити заходів щодо його заміни іншим педагогом чи працівником.
6. Організація і режим роботи ЗДО№40 загального розвитку :
6.1. Надурочна робота та робота у вихідні та святкові дні не допускається. Залучення окремих працівників до роботи в установлені для них вихідні дні допускається у виняткових випадках, передбачених законодавством, за письмовим наказом (розпорядженням) директора закладу освіти.
6.2. Директор закладу освіти залучає педагогічних працівників до чергування в закладі. Графік чергування і його тривалість затверджує директор закладу за погодженням з працівниками. Забороняється залучати до чергування у вихідні і святкові дні вагітних жінок і матерів, які мають дітей віком до 3-х років. Жінки, які мають дітей-інвалідів або дітей віком від трьох до чотирнадцяти років, не можуть залучатись до чергування у вихідні і святкові дні без їх згоди.
6.3. Графік надання щорічних відпусток погоджується з працівниками і складається на кожний календарний рік.
6.4. Надання відпустки директору закладу освіти оформляється наказом відповідного органу державного управління освітою, а іншим працівникам - наказом директора ЗДО.
6.5. Збори працівників проводяться у міру необхідності; але не рідше одного разу на рік. Засідання педагогічної ради проводяться не рідше чотирьох разів на рік.
6.6. Педагогічним працівникам забороняється: - змінювати на свій розсуд розклад занять і графіки роботи; - продовжувати або скорочувати тривалість занять і перерв між ними; - передоручати виконання трудових обов'язків; - без відома директора, або особи, яка його заміняє залишати робоче місце без поважних причин; - в разі відсутності з різних причин одного з постійних вихователів групи, порушувати розклад проведення занять.
6.7. Стороннім особам дозволяється бути присутній в ЗДО за узгодженням з директором.
6.8. Забороняється в робочий час: - відволікати педагогічних працівників від їх безпосередніх обов'язків для участі в різних господарських роботах, заходах, не пов'язаних з навчальним процесом; - відволікання працівників закладу освіти від виконання професійних обов'язків, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством.
6.9. В приміщенні ЗДО забороняється: - знаходитися у верхньому одязі і головних уборах; - голосно розмовляти і галасувати в коридорі; - палити на території ЗДО.
7. Заохочення за успіхи в роботі
7.1. За зразкове виконання трудових обов'язків, новаторство в праці і інші досягнення в роботі застосовуються наступні заохочення: - оголошення подяки; - нагородження почесною грамотою. - преміювання (при наявності фінансування);
7.2. За досягнення високих результатів у навчанні й вихованні педагогічні працівники представляються до нагородження державними нагородами, присвоєння почесних звань, відзначення державними преміями; знаками, грамотами, іншими видами морального і матеріального заохочення.
7.3. Працівникам, які успішно і сумлінно виконують свої трудові обов'язки, надаються в першу чергу переваги і соціальні пільги в межах своїх повноважень і за рахунок власних коштів закладів освіти. Таким працівникам надається також перевага при просуванні по роботі. Заохочення оголошується в наказі (розпорядженні), доводяться до відома всього колективу закладу освіти і заносяться до трудової книжки працівника.
8. Стягнення за порушення трудової дисципліни
8.1. Порушення трудової дисципліни, тобто невиконання або неналежне виконання внаслідок самовпевненості, наміру або недбалості працівника покладених на нього трудових обов'язків тягне за собою застосування заходів дисциплінарного або суспільного впливу, а також застосування інших заходів, передбачених чинним законодавством.
8.2. За порушення трудової дисципліни до працівника може бути застосовано один з таких заходів стягнення: - зауваження - догана; - звільнення. 8.3.3вільнення, як дисциплінарне стягнення може бути застосоване за не виконання обов'язків, покладених на працівника трудовим договором або правилами внутрішнього трудового розпорядку, незалежно від того, чи до нього раніше вживалися заходи дисциплінарного характеру, в т.ч. за відсутність на роботі більше ніж три години протягом робочого дня без поважних причин, а також за появу на роботі в нетверезому стані. Прогулом вважається неявка на роботу без поважної причини протягом усього робочого дня. Так само вважаються прогульниками працівники, які були відсутні на роботі понад три години протягом дня без поважних причин, - до них вживаються такі ж заходи, як і за прогул.
8.4. Дисциплінарні стягнення застосовуються директором, якому дано право прийняття на роботу даного працівника. До застосування дисциплінарного стягнення директор повинен взяти від порушника трудової дисципліни письмові пояснення. У випадку відмови працівника дати письмові пояснення складається відповідний акт. Дисциплінарні стягнення застосовуються директром безпосередньо після виявлення провини, але не пізніше одного місяця ВІД дня її виявлення, не рахуючи часу хвороби працівника або перебування його у відпустці. Дисциплінарне стягнення не може бути накладене пізніше шести місяців з дня вчинення проступку.
8.5. За кожне порушення трудової дисципліни накладається тільки одне дисциплінарне стягнення,
8.6. Дисциплінарне стягнення оголошується в наказі (розпорядженні) і повідомляється працівникові під розписку.
8.7. Якщо протягом року з дня накладення дисциплінарного стягнення працівника не буде піддано новому дисциплінарному стягненню, то він вважається таким, що не мав дисциплінарного стягнення.
8.8. Якщо працівник не допустив нового порушення дисципліни і до того ж проявив себе як сумлінний працівник, то стягнення може бути знято до закінчення одного року. Протягом строку дії дисциплінарного стягнення заходи заохочення до працівника не застосовуються.
8.9. Керівник має право замість накладання дисциплінарного стягнення передати питання про порушення трудової дисципліни на розгляд працівників закладу.
8.10. Педагогічні працівники ЗДО, в обов'язки яких входить виконання виховних функцій по відношенню до дітей, можуть бути звільнені за здійснення аморальної провини, несумісної з продовженням даної роботи. До аморальної провини можуть бути віднесені рукоприкладство по відношенню до дітей, порушення громадського порядку, у тому числі і не по місцю роботи, інші порушення норм моралі, які не відповідають соціальному статусу педагога. Педагогічний працівник ЗДО може бути звільнений у разі застосування методів виховання, пов'язаних з фізичним і (або) психічним насильством над особистістю вихованців (ст. 56 Закону України "Про освіту".) Вказані звільнення не відносяться до заходів дисциплінарного стягнення.
8.11. Дисциплінарні стягнення до директора ЗДО застосовуються тим органом освіти, який має право його призначати і звільняти.
Правила внутрішнього трудового розпорядку підписали:
Директор ЗДО№40 загального розвитку_____________ М.М.Ворожильник
ВОППО ЗДО№40 ________________ З.М.Соколова