top of page

РЕЗУЛЬТАТИ МОНІТОРИНГУ РІВНЯ ДОСЯГНЕНЬ ДІТЕЙ

ЗА І ПІВРІЧЧЯ 2022/2023 НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

З метою своєчасного виявлення та усунення недоліків в освітньому процесі ЗДО №40 моніторинг рівня досягнень дітей дошкільного віку здійснюється тричі на рік (вересень, січень, травень).

У період з 01.09.2022 р. по 15.09.2023 р. та з 04.01.2023 р. по 14.01.2023 р. всі педагоги, залучені до освітнього процесу, проводили моніторинг рівня сформованості компетенції дошкільників за освітніми напрямами Базового компонента дошкільної освіти та рівня засвоєння знань відповідно до завдань програми розвитку дитини дошкільного віку «Українське дошкілля».

Педагоги оцінювали рівні компетентності дитини за освітніми напрямами: «Особистість дитини», «Дитина в сенсорно-пізнавальному просторі», «Дитина в природному довкіллі», «Гра дитини», «Дитина в соціумі», «Мовлення дитини», «Дитина у світі мистецтва». Для кожної вікової групи ці критерії індивідуальні, добирають їх з усіх розділів програми, узгоджуючи з освітніми напрямами нової редакції Базового компонента дошкільної освіти (2021 р).

Для здійснення моніторингу педагоги проводили: спостереження за дітьми, міні-заняття, дидактичні ігри та вправи, розвивальні ігри, бесіди, використовували доручення, як один із видів природного експерименту, вивчали результати художньо-продуктивної діяльності дошкільнят (малювання, аплікації, конструювання, художньої праці, мовленнєвої творчості).

Отримані результати дали педагогам змогу визначити, які з тем засвоєні дітьми на достатньому рівні, а з яких у поточному навчальному році необхідно посилити роботу, переглянути заплановані форми роботи, теми, тощо.

Порівняльні якісні показники рівнів досягнень дітей відповідно до вимог Базового компонента дошкільної освіти за І півріччя 2022/2023 н.р.

 

Виходячи з результатів дослідження досягнень дітей за освітніми лініями БКДО, можна зробити наступні висновки: освітній процес спрямовано на основну мету – формування у дошкільників світогляду цілісного бачення навколишнього світу і самих себе, свого місця в природі та суспільстві.

У переважної більшості дітей раннього віку рівень розвитку відповідає віковим вимогам, діти достатньо соціалізовані, переважає достатній рівень фізичного розвитку малят, але не достатньо сформовані навички образотворчої діяльності, на достатньому рівні сформоване розуміння мови дорослого. Більшість дітей відповідно віку володіють культурно-гігієнічними навичками та навичками самообслуговування. Дещо нижчий відсоток спостерігається щодо володіння дітьми навичками конструктивної діяльності, сенорними еталонами та з розвитку активного мовлення.

Діти  другої молодшої групи мають достатній рівень з освітньої лінії «Дитина в соціумі», «Гра дитини», з усіх інших освітніх ліній знання дітей на середньому рівні, а також слід більше приділяти увагу реалізації освітньої лінії «Мовлення дитини». Вихователям потрібно приділяти більше уваги індивідуальній та підгруповій роботі з дошкільниками.

У дітей середнього дошкільного віку (від 4 до 5 років) переважає середній рівень знань. Методичні рекомендації вихователям:

  • підбирати об’єм навчального матеріалу для кожного заняття з розрахунку індивідуальних особливостей дітей в групі;

  • використовувати ефективні форми роботи з дітьми, які допоможуть краще засвоювати знання з усіх освітніх ліній Базового компонента.

Моніторингові дослідження, які проведені з дітьми старшого дошкільного віку (від 5 до 6 (7) років) показали, що діти мають достатній рівень знань з усіх освітніх ліній окрім «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі» та «Дитина у світі культури», з яких знання дітей демонструются на середньому рівні. Вихователям звернути увагу на освітні лінії «Дитина у сенсорно-пізнавальному просторі», «Дитина у світі культури» та удосконалити знання дітей з даних освітніх ліній використовуючи різні форми роботи під час проведення занять, інтеграцію та мотивацію.

Отримані результати моніторингу рівня досягнень дітей за І півріччя  2022/2023  навчального року були оброблені вихователем-методистом Басюк Л.В. та надано рекомендації вихователям щодо покращення якості організації освітнього процесу:

- організація розвивальної діяльності відповідно до вікових можливостей дітей на основі компетентністного підходу, тобто спрямованості освітнього процесу на дотримання принципу дитиноцентризму;

- формування у дітей готовності до взаємодії з навколишнім світом, розвиток специфічних видів діяльності дошкільників, які є фундаментальними для дошкільного дитинства та визначають і забезпечують адаптацію дитини до нового соціального статусу – школяра;

- оптимізація роботи щодо впровадження інноваційних технологій для покращення показників рівня знань дітей.

         Дана педагогічна діагностика надає змогу вихователям нашого закладу надати кожній дитині індивідуальну допомогу, яка того потребує, визначати необхідні методи роботи  за кожним освітнім напрямом. Своєчасно внести корективи в освітній  процес та показати позитивну динаміку на середину та кінець навчального року.

bottom of page